Novinky

Tobax: muzika do uší a exkluzivní merch na skladě Bass Vibes!

Rusko, to není jen širá zem rozprostřená do jedenácti časových pásem a těžké vojenská technika.Východní federace oplývá i mnoha významnými jmény rychlopalného drum´n´bassu, mezi které patří v Česku oblíbený dj a producent Tobax. Právě jeho merch se nově dostává na pulty našeho e-shopu. Nejen o tom, ale i nových hudebních bombách se Alex rozpovídal v rozhovoru čerstvém jako právě přečištěná vodka.

Alexi, před pár dny Ti vyšlo na Eatbrainu nové EP. Jsou na něm pořádně střely. Kterou z nich máš nejraději?

Mám rád všechny tracky z tohoto EP. Strávil jsem spoustu času na každém z nich a snažil jsem se udělat co nejčistší zvuk. S věcmi, které dělám, nejsem ale nikdy na 100 %spokojený. Dokonce ani na 80 %! Ale rozhodně se mi líbí všechny tracky.

Tomu naprosto rozumíme. U nás ale stejně nejvíc vede řezavá pecka Frenemies, podle níž se celá placka jmenuje. Proč vlastně takový název?

Myslím, že to je otázka, kterou by měl odpovědět Mike Kryptomedic, protože on je autorem textu vokálu. Ale myslím, že chápu, o co mu šlo. Artwork EPčka ukazuje dvě rozčílené osoby naproti sobě. Navzájem se nenávidí, ale zároveň mají společnou minulost, která je pořád spojuje. To je ta postava s dětskou tváří, které stéká z hlavy svíčka.Výchozí podmínky našich životů jsou totiž u nás všech úplně stejné. A taky všichni známe to, když se z někoho, kdo je náš dlouholetý přítel, stane po čase takový “frenemy”. Takže si važme přátelství a oceňujme skutečné přátele!

Je skvělé, když hudba nese poselství, což se tady povedlo. Jak teď vlastně vypadá D&B scéna u vás v Rusku? Je neurofunk nejoblíbenější žánr?

Mimo největší města jako je Moskva nebo Petrohrad není moc parties. Množství posluchačů D&B je přesto obrovské. Neurofunk je rozhodně jeden z nejpopulárnějších žánrů, protože máme stabilní a velmi oblíbené kanály, které hudbu lidem přináší. Třeba Neuropunk Records.

Jen tak dál!Už nějakou dobu děláš i svůj vlastní merch a Bass Vibes je teď nově jeho výhradním distributorem v České republice. Proč ses rozhodl právě pro nás?

Deltaphoenix mi tuto věc laskavě nabídnul a ta nabídka mi přišla velice zajímavá. Před několika lety jsem už zkoušel svůj merch v Česku prodávat, ale nebylo to úspěšné, protože jsem neměl distributora, který by se o celou věc opravdu pořádně staral. Myslím si, že Bass Vibes jako jeden z nejlepších týmů u vás je na tohle skvělý kandidát.

My jsme velice rádi, že ses pro nás rozhodl. Tvůj merch má styl a naši fanoušci Tě prostě mají rádi! A vůbec, jezdíš k nám rád hrát? Co říkáš na český crowd?

Česko má v mém srdci speciální místo. Byla to pro mě vůbec první zahraniční země, ve které jsem jako dj v minulosti vystoupil. Projel jsem u vás už i spoustu menších měst, čtvrt roku jsem žil v Praze a spousta věcí a lidí mi připomíná mé vlastní rodné město. Hlavně pití, musím říct. (smích). Ale je to hlavně o publiku. To české je nanejvýš vstřícné a po každém hraní dostávám od lidí u vás pozitivní feedback. V současné době čekám na to, až se opět pořádně otevřou hranice Evropy a já k vám budu moct přijet na pořádnou Božkov party! (smích)

Smysl pro humor máš podobně přímý jako hraní. Díky, Alexi, a budeme se těšit!

Já taky. Dám vám pořádně do těla!

Share

Nahoru