Novinky

Pohled do zákulisí: Spotify Commentaries

Pokud patříte mezi fanoušky D&B, kteří si už nedovedou svůj život představit bez platformy Spotify a zároveň nejste jen prostými konzumenty této skvělé muziky na úrovní „líbí“/“nelíbí“, měli byste rozhodně zbystřit.

Zdá se, že se v tomto prostředí objevuje pozoruhodný trend – producenti některé své tracky, které stojí za zvláštní pozornost, doplňují i komentářem k jejich vzniku. Za zmínku z poslední doby stojí hned dva.

Rakouskou dvojici, hitmakery Camo & Krooked, ani krále výtečných zvukových emulací Mefjuse jistě není třeba představovat. V říjnu minulého roku vydali na věhlasném holandském label Vision Recordings společný track s názvem Sidewinder. Šleha je to jaksepatří, vystihuje samotný tvůrčí esprit všech tří umělců a zároveň je synonymem ducha doby, totiž fúzování. Přes hutné basslines a ostré snares se track ke konci postupně zlomí do veselého tempa a melodie, při které byste se nemuseli bát vzít cizí slečnu na parketu okolo ramen. Posuďte sami!

A jak toto malé velké dílo vzniklo? To vám řeknou sami ti, kteří jej ve své kuchyni tak precizně uvařili, zde!

Podobným způsobem můžeme nakouknout do zákulisí dílny jednoho z nejvytříbenějších britských solitérů současnosti, kterým je půlka fenomenálního dua Spectrasoul. Jack Stevens má za sebou od loňského května, kdy představil svůj sólový projekt Workforce, poměrně slušnou práci. Mezi jeden z jeho posledních počinů patří už třetí pokračování série Late Night Soundtrack. Právě na další z řadě těchto EPček najdeme hned v titulním tracku Cheap Love hlas barona všech tučných vokálovek, kterým je mistr DRS.

A jak to vypadá, když si tvůrci této příjemně melancholické věci zavolají, aby o ní hodili řeč? Stiskněte „play“ a uslyšíte sami.

Bude tento trend koukání pod pokličku pokračovat? Uvidíme. Jasné však je, že pro toho, kdo se o hudbu skutečně zajímá jako o něco, co stojí za hlubší zkoumání, se v měsíční záplavě stovek releasů jedná o příjemné osvěžení a všem producentům, kteří své pecky podobným komentářem doplní, za to patří díky.

A vy nezapomeňte odebírat pravidelnou měsíční Spotify Bass Vibes selekci, v níž najdete naše oblíbené tracky, svěží novinky i nestárnoucí klasiky ze světa 174bpm. Sledujte nás, poslouchejte a bavte se!

Share

Nahoru